Jak skutecznie schudnąć, czyli odchudzanie zaczyna się w głowie.

Published by Znowu Szczęśliwa on

Odchudzanie zaczyna się w głowie, ponieważ kryje się w naszych emocjach, pragnieniach, nawykach i przekonaniach. Mnie już samo słowo „odchudzanie’ i ‚dieta’ doprowadzało do szaleństwa. W końcu bylam na niej całe życie. Liczyłam kalorie, a to powodowało, że bylam jeszcze bardziej głodna. Czekałam tylko na dzień by dieta się skończyła, wtedy wygłodniała, spragniona rzucałam się na jedzenie. Normalne, że zaraz był efekt jo-jo.

Ostatnio przeczytalam artykuł, w którym autorka napisała, że mądre odchudzanie to tak naprawdę zmiana postrzegania świata i siebie. Akceptacja swoich słabości i umiejętność radzenia sobie ze stresem. Zaczynasz nowy sty życia, a nie nową dietę.
Ja właśnie tak do tego podeszłam. Uwierzyłam, że to zrobię, a to już połowa sukcesu. Druga połowa kryła się w tym, że nie musze chodzić głodna. Mogę jeść prawie wszystko, rozkoszować się smakami, bo zdrowo znaczy smacznie.

Nie myślcie tylko, że jestem doskonała. Zdarzały i zdarzają mi się nadal wpadki. Wcale się tym nie przejmuje, bo jutro też wstaje słońce i będzie lepiej. Nauczyłam się odróżniać głód fizyczny od emocjalnego. Kiedy było mi źle, wcześniej objadałam się czekoladą, czy też zjadałam wszystko co było w lodówce. Potem miałam wyrzuty sumienia.

Powiedziałam sobie dość, Kozubowa nie nagradzaj się jedzeniem, nie jesteś psem, tylko jemu daje się nagródki w postaci psich smakołyków.
Zrób coś fajnego dla siebie. Do tej pory mi to zostało. Często staje przed lustrem, uśmiecham się i mówię fajna babka z Ciebie. Włączam sobie ulubioną muzykę, zamykam oczy i rozkoszuję się chwilą.
Dzwonię do przyjaciółki i wyciągam ją na zakupy. Czytam książkę, oglądam film, zapalam świece, parzę pyszną herbatę przytulam Kubę, całuję wnuczki, tańczę, idę do kosmetyczki, to pozwala zapomnieć mi o głodzie emocjonalnym.

Zrób to, co Tobie sprawia przyjemność, a zobaczysz jak świetnie się poczujesz. Niech to będzie nawet krótka chwila, Twoje 5, może 10 minut.

Mój nowy styl życia spowodował, że schudłam 28.5 kilograma.

Uwierz w siebie, dasz rade. Skoro ja to zrobiłam Ty też możesz.

 

Categories: blog

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x